LEDIGAJOBB.SE by Noor Jobs

Tech Excellence - Testa dina vingar

Antal platser:
Yrkesbenämning: Systemutvecklare/Programmerare
Publicerad: 2019-10-08
Sista ansökningsdag: 2019-10-28
Stad: Uppsala 
Semcon, Husqvarna och Saab gör nutillsammans en satsning inom digitalisering, robotisering och elektrifiering.Vi tror att du som söker till ossbrinnerför teknikutveckling och vill vara med och bryta ny mark. Du hänger med i den senaste utvecklingen inom till exempel Big data, AI, Interoperability, Holograms, Vizualisation och Gamification. Semcon, Husqvarna och Saab jobbar med den senaste tekniken och söker dig som vill utvecklas tillsammans med oss. Satsningen kallar viTech Excellenceoch är ett form av program där vi byggt en ny tjänst till dig (se länkar till tjänsterna nedan) som även innehållerutbildning inom ditt område: - Föreläsningar - Workshops - Events - studiebesök Var? Programmet och tjänsterna riktar sig mot seniora profiler och pågår under 18 månaderi Jönköping. Du blir anställd av Semcon och får efter programmets slut, förutom att du kompetensutvecklats, välja om du vill bo kvar i Jönköpingeller fortsätta din anställning på valfri hemort:Göteborg, Stockholm, Uppsala, Lund, Örebro, Eskilstuna, Västerås eller Linköping. Vi söker nu kompetens inom bland annat inbyggda system, autonoma system, sensorfusion, robotik och AI, IoT, elektronik och signalbehandling samt system- och molnarkitektur. Lediga tjänster och uppdrag: Software Configuration Manager Saab (https://semcon.com/sv/job/296591/tech-excellence-software-configuration-manager-saab/) Embedded Developer Simulation Systems Saab (https://semcon.com/sv/job/296601/tech-excellence-embedded-developer-simulation-systems-saab/) Electronic Design Engineer Saab (https://semcon.com/sv/job/296596/tech-excellence-electronic-design-engineer-saab/) Apputvecklare Husqvarna (https://semcon.com/sv/job/250646/tech-excellence-apputvecklare-husqvarna) Systemutvecklare C#/.NET Husqvarna (https://semcon.com/sv/job/250332/tech-excellence-systemutvecklare-c-net-husqvarna/) SW/System Testers Husqvarna (https://semcon.com/sv/job/250647/tech-excellence-swsystem-testers-husqvarna/) Font-end/back-end Developers Husqvarna (https://semcon.com/sv/job/250636/tech-excellence-front-endback-end-developers-husqvarna/) Systemingenjörer Husqvarna (https://semcon.com/sv/job/250563/tech-excellence-systemingenjorer-husqvarna/) Embeddeutvecklare Hybridfordon/BMS Husqvarna (https://semcon.com/sv/job/250559/tech-excellence-embeddedutvecklare-hybridfordonbms-husqvarna/) Embeddedutvecklare Robotik/AI Husqvarna (https://semcon.com/sv/job/250323/tech-excellence-embeddedutvecklare-robotikai-husqvarna)

Information om jobbet

Arbetstid & varaktighet
  • Heltid
  • Tillsvidare
  • Vanlig anställning
Lön
  • Fast månads- vecko- eller timlön